Kim Kardashian’a sosyal medyada ‘eko terörizm’ tepkisi: ‘Bu çılgınlık’

Ünlü influencer Kim Kardashian’a Hulu’da yayınlanan reality şovu “The Kardashians”ın bir bölümünde özel jetini modifiye ettiğini duyurmasının ardından sosyal medyada tepki gösterildi.

Sözcü’de yer alan habere göre, 43 yaşındaki Kardashian’ın yapılan modifikasyonlarla değerini 150 milyon dolara çıkarttığını duyurduğu özel jeti Gulfstream G65OER, 2024’ün başından bu yana 40 dakikadan kısa süren 15 yolculuk gerçekleştirdi. Jetin bu 15 yolculuğun 8’inde havada 15 dakikadan az kaldığı belirtildi.

Yalnızca bir günde beş kez uçtuğu ifade edilen jetin, 2024’ün başından bu yana 10 dakikalık birden fazla yolculuk yaptığı aktarıldı.

55 EVİN BİR YILLIK ENERJİ TÜKETİMİNE EŞDEĞER

İstatistiklere göre, uçuşlarda bugüne kadar 134,07 metre küp üzerinde yakıt kullandı ve 425 ton C02 emisyonuna yol açtı. Bu, Sera Gazı Eşdeğerlik Hesaplayıcısı’na göre 55 evin bir yılda kullandığı enerjiye veya 83 evin bir yılda elektrik tüketimine eşdeğer olarak hesaplandı.

ZARARI DENGELEMEK İÇİN 7027 AĞAÇ DİKİLMESİ GEREKİYOR

Kardashian’ın uçuşlarının çevreye verdiği zararı dengelemek için 7.027 ağaç dikmesi ve bunların 10 yıl boyunca büyümesine izin vermesi gerekecek.

SOSYAL MEDYADA ‘EKO TERÖRİZM’ TEPKİSİ

Jet kullanımından kaynaklanan çevresel hasar ise bazı hayranların onun bu tutumunu sorgulamasına neden oldu. Bir sosyal medya kullanıcısı, Instagram’da “Eko terörizm” diye yazdı.

Bir diğer kullanıcı ise, Kardashian’ın gezegeni kurtarmak için kendi sebzelerini yetiştirdiği haberlerine kulak tıkayarak, “Onun kaynakları düzgün kullanmakla ilgili videolarını izlemek istemiyorum. Bu çılgınlık. Bu şekilde bir jet kullanımı çılgınlık” yorumunu yaptı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x