Meral Akşener: Gazze’den çıkması gereken Filistinliler değil, katil Netanyahu’dur

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Meral Akşener’in konuşmasından satırbaşları şöyle:

Biz bu eğri düzeni değiştireceğiz. İsterse en yakınım olsun, vallahi değiştireceğim. En yakınım olsun, en güvendiğim olsun, kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim. Göreceğiz hep beraber. İyiler hareketi, her türlü pisliğin karşısında, her türlü garibanı ezen anlayışın karşısında sırtında yara olmayan, tertemiz insanlardan oluşan bir sistemdir. Bunun dışında davrananların içimizde yeri yoktur.

Gariban kız çocuklarını, gariban delikanlıları üzenleri, onları istismar edenleri silmezsem adiyim. Önce yerelde, sonra da tüm Türkiye’de…

“NETANYAHU VAHŞETİ, HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR”

Filistin’de Netanyahu vahşeti, hız kesmeden devam ediyor. Filistinliler adeta bir ateş çemberinin içerisinde sıkışmış durumda. Dünya ise bu ateş çemberinin etrafında adeta dans ediyor. Bu zulme sebep olanlar, bu zulümden siyaset üretenler resmen bir saadet zinciri oluşturdular. Maalesef hala ne insan haklarına ne de uluslararası hukuka uygun olarak atılan somut bir adım yok.

BM’nin genel sekreteri bile katil Netanyahu’nun Gazze’de sebep olduğu mezalimin karşısında sadece dehşete düştük demekle yetiniyor.

Türkiye batı ile doğunun iki yüzlülüğü arasında bir tercihe zorlanamaz. Türkiye yalnız ve yalnızca, dünyanın unutmuş gözüktüğü, vicdanın, hakkın ve adaletin tarafı olmalıdır. İsrail ile Filistin arasındaki çatışmanın çözümü; Filistin’i Hamas’ın, İsrail’i de Netanyahu’nun zihniyetinden kurtarmaktır.

“GAZZE’DEN ÇIKMASI GEREKENLER MASUM FİLİSTİNLİLER DEĞİL, KATİL NETANYAHU’DUR”

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, geçtiğimiz günlerde ülkemizi ziyaret etti. Açıklamada, bir nokta özellikle dikkatimizi çekti. Gazze’den sivillerin çıkarılması noktasında, farklı bölge ülkelerini ziyaret etmişler. Ve önemli adımlar atılmış. Şunu söylemek isterim; Netanyahu’nun Filistin’de yol açtığı mezalimin karşısında çözüm yolu sivilleri bölgeden çıkarmak değil, katil Netanyahu’yu bir an önce durdurmaktır.

ABD’nin de adeta emir eri olan Netanyahu’yu durdurmaya gücü yeter. Kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. AK Parti iktidarının Türk milletine karşı alışkanlık haline getirdiği kuzuyu yeyip, çobanla sohbet edip acıyı paylaşmak rolünü bu ülkeden kaldıracağız.

Türkiye olarak şüphesiz ki, gereken her adımı atmak zorundayız. Ama Gazze’den çıkması gereken masum Filistinliler değil, katil Netanyahu’nun ta kendisidir.

İsterse de Mısır’a gitsin. Gazze’deki o insanları birinci öncelik orada tutup can güvenliklerini sağlamaktır. Türkiye bu konuda garantör ülke olmalıdır. Ciddi bir ülke olarak, batılıları dünya üzerindeki her insanı deşifre etmeli ve onları Gazze’nin kurtuluşu için ikna etmelidir.

O insanları oradan çıkarttırırsanız bir daha Gazze diye bir şey konuşamazsınız. Umarım bu yanlışlığı yapmazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x